خبرگزاری های زیادی به دنبال جیوه می باشند

گروه‌های خبری علمی با داستان‌هایی در مورد یک دستگاه همجوشی جیوه قرمز روسی با عملکرد ۲ کیلوتنی که از نظر تئوری در اختیار تروریست‌ها بود، پر شده است.

این البته این سوال را برمی انگیزد: جیوه قرمز چیست؟ پاسخ به این سوال تا حد زیادی بستگی به این دارد که از چه کسی بپرسید. آیا جیوه قرمز واقعی است؟ قطعا، اما تعاریف متفاوت است. سینابر/ورمیلیون رایج ترین پاسخ است. با این حال، آرادبرندینگ جالب تر است.

سینابار/Vermillion
سینابار به طور طبیعی سولفید جیوه (HgS) است، در حالی که ورمیلیون نامی است که به رنگدانه قرمز مشتق شده از سینابر طبیعی یا ساخته شده داده می شود.
سگ جیبی شکل آلفا کریستالی یدید جیوه (II) جیوه قرمز نامیده می شود که در دمای 127 درجه سانتیگراد به فرم بتا زرد تغییر می کند.
هر ترکیب جیوه قرمز رنگ که منشا آن روسیه است
قرمز را می توان در تعریف جنگ سرد از قرمز به معنی کمونیست نیز به کار برد. تردید وجود دارد که امروزه کسی از جیوه در لامپ تصویر تلویزیون به این روش استفاده کند، اما این یک تفسیر احتمالی است.

یک ترکیب جیوه بالوتکنیک که احتمالاً قرمز رنگ است
بالوتکنیک ها موادی هستند که در پاسخ به فشرده سازی شوک با فشار بالا بسیار پرانرژی واکنش نشان می دهند. گروه Sci.Chem گوگل در مورد احتمال وجود یک شکل انفجاری اکسید آنتیموان جیوه بحث و گفتگوی زنده ای داشته است.

بر اساس برخی گزارش ها، جیوه قرمز یک نیمه مایع قرمز گیلاسی است که از تابش جیوه عنصری با اکسید آنتیموان جیوه در یک راکتور هسته ای روسیه تولید می شود. برخی از مردم فکر می کنند که قیمت محصولات کویر موتور ۱۴۰۱ آنقدر انفجاری است که می توان از آن برای ایجاد واکنش همجوشی در تریتیوم یا مخلوط دوتریوم-تریتیوم استفاده کرد.

دستگاه های همجوشی خالص نیازی به مواد شکافت پذیر ندارند، بنابراین دریافت مواد مورد نیاز برای ساختن آن آسان تر و حمل و نقل مواد مذکور از یک مکان به مکان دیگر آسان تر است.

گزارش های دیگر به مستندی اشاره دارد که در آن می توان گزارشی درباره Hg2Sb207 خواند که در آن این ترکیب دارای چگالی 20.20 کیلوگرم بر دسی متر مکعب بود.

این احتمال وجود دارد که اکسید آنتیموان جیوه، به عنوان یک پودر با چگالی کم، به عنوان یک ماده بالوتکنیک مورد توجه قرار گیرد. مواد با چگالی بالا بعید به نظر می رسد. همچنین استفاده از یک ماده بالوتکنیک در یک دستگاه همجوشی (برای سازنده) به طور غیرمنطقی خطرناک به نظر می رسد.

  • منابع:
  1. What Is Red Mercury?
  • تبلیغات:
  1. معایب چسب پودری ساختمان در زمان استفاده!
  2. رشته سوپ مناسب سبد غذایی
  3. نظر انگلبرت کیمپفر در مورد خواص خرما
  4. حوله کلاسیک به سبک هتلی