فواید و خواص بی شمار قهوه

دوستداران قهوه در سراسر جهان که به سراغ نوشیدنی صبحگاهی مورد علاقه خود می روند، احتمالاً به فواید یا خطرات آن برای سلامتی فکر نمی کنند. و با این حال، این نوشیدنی موضوع تاریخ طولانی بحث بوده است.

در سال 1991 طرز تهیه کیک ساده وانیلی در قابلمه توسط سازمان بهداشت جهانی در فهرست سرطان‌زاهای احتمالی قرار گرفت. در سال 2016 این نوشیدنی تبرئه شد، زیرا تحقیقات نشان داد که این نوشیدنی با افزایش خطر ابتلا به سرطان مرتبط نیست.

برعکس، در میان افرادی که به طور منظم قهوه می‌نوشیدند، پس از در نظر گرفتن سابقه مصرف سیگار، خطر ابتلا به سرطان‌های خاص کاهش یافت. تحقیقات انباشته شده اضافی نشان می دهد که وقتی شومیز یقه کراواتی در حد اعتدال مصرف شود، می تواند یک نوشیدنی سالم در نظر گرفته شود.

پس چرا در سال 2018 یکی از ایالت های ایالات متحده قانونی را تصویب کرد که قهوه باید دارای برچسب هشدار سرطان باشد؟ برای کشف پیچیدگی های قهوه به ادامه مطلب مراجعه کنید.

قهوه مخلوط پیچیده ای از بیش از هزار ماده شیمیایی است. فنجان قهوه برای لاغری شکم و پهلو که از کافی شاپ سفارش می دهید احتمالا با قهوه ای که در خانه دم می کنید متفاوت است. آنچه یک فنجان را تعریف می کند، نوع دانه قهوه، نحوه برشته شدن، میزان آسیاب و نحوه دم کردن آن است.

پاسخ انسان به قهوه یا کافئین نیز می تواند در افراد مختلف متفاوت باشد. دوزهای کم تا متوسط کافئین (50 تا 300 میلی گرم) ممکن است باعث افزایش هوشیاری، انرژی و توانایی تمرکز شود، در حالی که دوزهای بالاتر ممکن است اثرات منفی مانند اضطراب، بی قراری، بی خوابی و افزایش ضربان قلب داشته باشد.

با این حال، تحقیقات انباشته در مورد اندازه لباس بافتنی نوزاد به یک فایده برای سلامتی اشاره دارد. آیا این مزیت از کافئین یا ترکیبات گیاهی موجود در دانه قهوه ناشی می شود؟ آیا مقدار مشخصی قهوه در روز برای ایجاد فواید سلامتی مورد نیاز است؟

نتیجه گیری: شواهد زیادی نشان می دهد که مصرف قهوه کافئین دار خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و سرطان را افزایش نمی دهد.

در واقع، مصرف 3 تا 5 فنجان قهوه استاندارد در روز به طور مداوم با کاهش خطر ابتلا به چندین بیماری مزمن مرتبط است. با این حال، برخی از افراد ممکن است مقادیر بالاتر کافئین را به دلیل علائم عصبانیت، اضطراب و بی خوابی تحمل نکنند.

به طور خاص، کسانی که در کنترل فشار خون خود مشکل دارند، ممکن است بخواهند مصرف قهوه خود را تعدیل کنند.

  • منابع:
  1. Coffee
  • تبلیغات:
  1. بهترین تاثیر مصرف انواع خیارشور
  2. پسته حاوی ترکیبات آنتوسیانین است
  3. با پوشیدن کت دیگر سردتان نمیشود
  4. انواع ظروف یکبار مصرف پلاستیکی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.